Edukacinė programa (senųjų dzūkiškų amatų mokymasis) sodyboje „Šilas“
Dzūkijos kraštas nuo seno garsėjo amatais, darbščiais, draugiškais ir vaišingais žmonėmis. Šio krašto kaimus mažiausiai palietė civilizacija. Išliko čia ir dzūkiškos medinės pirkelės, o daugumoje jų - audimo staklės, verpimo rateliai, kiti senoviniai rakandai.
Anksčiau kaimo moterys sueidavo į vieną pirkią ir kartu vakarodavo. Susirinkę jos ausdavo, plėšydavo plunksnas, megzdavo, siuvinėdavo, pindavo, darė šiaudinius sodus.
Taigi atgaivinti, puoselėti ir išsaugoti amatus Dzūkijoje turime neblogas sąlygas, nors su kiekvienais metais kaimai sensta, pamažu krašto tradicijos, papročiai, amatų paslaptys slenka užmarštin.
Turtinga Dzūkija ir savo gamtos grožiu. Atvykę svečiai čia gali ne tik pasigrožėti gamta, prisirinkti grybų ir uogų, susipažinti su krašto istorija, bet ir išmokti vieno ar kito amato.
Kviečiame pažinti Merkinės apylinkes, aplankyti kaimynystėje įsikūrusias keramikos dirbtuves, pasidžiaugti pušynų oru, čiulbančiais paukščiais, pasigrožėti medžio drožėjų plenero darbais, išmokti jums patinkančio amato paslapčių ir išgerti pievose surinktų ekologiškų, vaistingųjų žolelių arbatos.
Atvykę svečiai, turi galimybę susipažinti su šio krašto papročiais, tradicijomis,
amatais, pasirinktinai pagal sertifikuotas amatų mokymo programas išmokti:
1) lieti vaškines žvakes,
2) pasigaminti šiaudinį sodą ar žaisliukų Kalėdų eglutei papuošti,
3) velti vilną,
4) tradiciniu dzūkišku būdu marginti velykinius margučius,
5) pasidaryti verbą ar sausų gėlių puokštę,
6) karpyti karpinius iš popieriaus,
7) nusipinti kraitelę iš karnų,
8) išsikepti dzūkišką bandą ar grikinę babką duonkepėje krosnyje.