Edukacinė programa (senųjų dzūkiškų amatų mokymasis) sodyboje „Šilas“

Dzūkijos kraštas nuo seno garsėjo amatais, darbščiais, draugiškais ir vaišingais žmonėmis. Šio krašto kaimus mažiausiai palietė civilizacija. Išliko čia ir dzūkiškos medinės pirkelės, o daugumoje jų - audimo staklės, verpimo rateliai, kiti senoviniai rakandai.
Anksčiau kaimo moterys sueidavo į vieną pirkią ir kartu vakarodavo. Susirinkę jos ausdavo, plėšydavo plunksnas, megzdavo, siuvinėdavo, pindavo, darė šiaudinius sodus.
Taigi atgaivinti, puoselėti ir išsaugoti amatus Dzūkijoje turime neblogas sąlygas, nors su kiekvienais metais kaimai sensta, pamažu krašto tradicijos, papročiai, amatų paslaptys slenka užmarštin.
Turtinga Dzūkija ir savo gamtos grožiu. Atvykę svečiai čia gali ne tik pasigrožėti gamta, prisirinkti grybų ir uogų, susipažinti su krašto istorija, bet ir išmokti vieno ar kito amato.
Kviečiame pažinti Merkinės apylinkes, aplankyti kaimynystėje įsikūrusias keramikos dirbtuves, pasidžiaugti pušynų oru, čiulbančiais paukščiais, pasigrožėti medžio drožėjų plenero darbais, išmokti jums patinkančio amato paslapčių ir išgerti pievose surinktų ekologiškų, vaistingųjų žolelių arbatos.
Atvykę svečiai, turi galimybę susipažinti su šio krašto papročiais, tradicijomis, amatais, pasirinktinai pagal sertifikuotas amatų mokymo programas išmokti:
1) lieti vaškines žvakes,
2) pasigaminti šiaudinį sodą ar žaisliukų Kalėdų eglutei papuošti,
3) velti vilną,
4) tradiciniu dzūkišku būdu marginti velykinius margučius,
5) pasidaryti verbą ar sausų gėlių puokštę,
6) karpyti karpinius iš popieriaus,
7) nusipinti kraitelę iš karnų,
8) išsikepti dzūkišką bandą ar grikinę babką duonkepėje krosnyje.

Seminarai/Mokymai

 

Kaimo turizmo sodyba “Šilas” pritaikyta rengti edukacines programas, seminarus, plenerus ir amatų mokymus (iki 40 žmonių). Pirmame aukšte yra didelė salė, kurioje organizuojami amatų mokymai vaikams ir suaugusiems ar seminarai. Turime visas mokymams reikalingas priemones.
Atvykę svečiai, turi galimybę susipažiti su šio krašto papročiais, tradicijomis, amatais, pasirinktinai išmokti:
1) lieti vaškines žvakes,
2) velti vilną,
3) tradiciniu dzūkišku būdu marginti velykinius margučius,
4) pasidaryti verbą ar sausų gėlių puokštę,
5) šiaudinį sodą ar žaisliukų Kalėdų eglutei papuošti.

 

Pramogos

Rąstinė pirtis, pobūvių salė, amatų dirbtuvės
Kaimo turizmo sodyboje “Šilas” įrengta kaimiška rąstinė pirtis. Pirtyje yra salė, priepirtis, dušas, WC du miegamieji, taip pat šalto vandens baseinas, skirtas maudytis, išbėgus iš karštos pirties.
Grybavimas, uogavimas, vaistažolių rinkimas
Aplinkui kaimo turizmo sodybą driekiasi pušynai, tinkami grybavimui, uogavimui ir ekologiškų vaistinių augalų rinkimui. Mes suteiksime informaciją, kur galima rasti grybų, vienokių ar kitokių uogų bei vaistažolių. Padėsime pažinti grybus. Išmokysime grybų marinavimo paslapčių. Išsamiai supažindinsime su vaistažolėmis, jų rinkimu, džiovinimu, bei naudojimo ypatumais. Šalia sodybos rasite aviečių, žemuogių, bruknių, mėlynių uogų bei didelį sodą.
Žvejyba
Netoli kaimo turizmo sodybos teka Merkio ir Nemuno upės, šalia yra trys ežerai Pakampis, kuriame rasite šeimininkų medinę valtį, Bedugnis su plaukiojančiomis salomis ir Ešerinis, kuo puikiausiai tinkantys žvejybai.
Žygiai pėsčiomis
Poilsis gali būti ir aktyvus. Galima pasirinktu maršrutu per miškus, paupius, pelkutes  ir paežeres keliauti pėsčiomis, atskleidžiant Dzūkijos krašto grožį, mėgaujantis jo gamta, retaisiais augalais, skraidančiais vabzdžiais ir paukščiais. Žiemos metu galima tuos maršrutus įveikti su slidėmis.
Plaukimas baidarėmis
Siūlome Jums plaukimą baidarėmis netoli kaimo turizmo sodybos tekančiomis Merkio ir Nemuno upėmis. Galime Jums pasiūlyti geriausius ir gražiausius baidarių plaukimo maršrutus Dzūkijos nacionaliniame parke! Plaukiantiems išdalijame upių žemėlapius, nuvežame Jus į plaukimo maršruto pradžią ir parvežame pabaigus plaukimą, automobilius saugiai paliekate mūsų kaimo turizmo sodyboje.
Pasivažinėjimas dviračiais
Kaimo turizmo sodyboje turime 4 dviračius, kuriais Jūs galėsite važinėtis po aplinkines Dzūkijos apylinkes ir panemunių bei gruntinių dzūkų kaimelius.

 
Copyright © 2011, designed by WebTemplateOcean.com.